serwis

BLOG

Zobacz nasze nowości

Światowy Dzień Backupu

3dplus backupDzisiaj obchodzimy światowy dzień backupu tj. kopii zapasowej. Czym jest kopia zapasowa ? Jak sama nazwa wskazuje jest to zabezpieczenie wszystkich najważniejszych plików jakie posiadamy np. zdjęć lub rodzinnych nagrań video, nierzadko z osobami których już z nami nie ma. Pliki te mogą mieć zatem dużą wartość sentymentalną. A czy pomyśleliście o ich zabezpieczeniu ?

Nośniki danych w postaci CD/DVD nie są wieczne a ich żywotność to średnio około 5 – 7 lat. Znaczy to tyle, że po tym okresie wkładając naszą płytę do napędu danych może już tam nie być. Dyski twarde, pendrivy także często ulegają awariom. Według serwisu worldbackupday.com 30% ludzi używających komputera nigdy nigdy nie zrobiło kopii zapasowej. W świecie informatyki jest nawet takie powiedzenie, że ludzi dzielimy na tych którzy robią kopie zapasowe jak i takich którzy będą je robić (ta druga grupa to oczywiście Ci, którzy w wyniku braku kopii utracili swoje dane) Warto zatem uniknąć przykrych sytuacji w której ważne pliki przepadły.W domu możemy robić to kopiując dane na zewnętrzne dyski USB czy też tzw. „chmury” tj. dropbox, googledrive itp.

W firmie warto zabezpieczać dane na bieżąco korzystając ze specjalnego sprzętu przeznaczonego do tego celu. Bardzo dobrze sprawdzają się tu serwery NAS, dzięki którym nie dość że zabezpieczymy najważniejsze pliki to dodatkowo możemy znacznie usprawnić działanie naszej firmy jeśli chodzi o przepływ danych. Niezależnie jednak od formy najważniejsze jest to żeby posiadać kopię ważnych danych a najlepiej zrobić sobie harmonogram, dzięki któremu będziemy robić to regularnie. Gdyby potrzebowali Państwo pomocy czy to w domu czy w firmie – nasza firma 3Dplus chętnie pomoże.


Zestaw komputerowy idealny dla gracza

3dplus zestaw komputerowyPrzedstawiony komputer stworzony został głównie z myślą o grach online typu DOTA czy LOL. Podstawę komputera stanowi duet procesora Ryzen 5 1500X oraz płyty głównej MSI B350 Tomahowk w wersji arctic. Chłodzeniem jednostki CPU zajmuje się Cryorig H7, zapewniający niskie temperatury pracy - nawet pod maksymalnym obciążeniem. Pamięc operacyjna to 16GB pamięci DDR4 - 2400 i czasie dostępu CL15. Obraz renderowany jest przez grafikę firmy MSI Geforce GTX 1050 w wersji Titanium z fabrycznie przeprowadzonym OC. Grafika posiada 4GB pamięci GDDR5 na 128 bitowej szynie danych. Takie parametry pozwolą oddawać się rozrywce bez zmartwień o spadki wydajności oraz jakości.

Aby praca z komputerem była jeszcze przyjemniejsza wyposażony został on w dysk SSD o pojemności 240GB zapewniający szybki rozruch systemu jak i błyskawiczny dostęp do danych. Jako iż przeznaczeniem komputera są gry sieciowe w/w dysk znacznie przyśpieszy ich wczytywanie. W celu magazynowania danych do komputera zainstalowany został drugi tradycyjny dysk HDD marki WD serii Blue o pojemności 1TB.

Całość zestawu zasila zasilacz Seasonic o mocy 450 Watt i certyfikacie 80 PLUS GOLD. Czarna obudowa komputera której wnętrze przeplata się kolorami bieli oraz czerni świetnie prezentuje się z resztą podzespołów - dobranych tak aby pasowały kolorystycznie. Całość wygląda świetnie kiedy uaktywni się dodatkowe podświetlanie wnętrza w jednym z wybranych kolorów oraz 3 trybów.

KONTAKT

Zadzwoń lub napisz601 479 211

firma3dplus@gmail.com